Motorová pila STIHL MS 261 C-M

Kód: 70242000031
Neohodnoceno
Značka: STIHL
22 590 Kč
Skladem

Profesionální benzínová řetězová pila STIHL MS 261 C-M s lištou 37cm, obsahem motoru 50,2 cm3 a výkonem 3,0KW.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Benzínová pila Stihl MS 261 C-M

Úsporná, s nízkými vibracemi univerzálně použitelná při ošetřování lesních kultur a hustých porostů, při probírce tyčoviny a slabých stromů, při stavebních pracích a při řezání palivového dříví.

Novější verze - model s elektronicky řízeným karburátorem M-tronic.

Určená zejména pro těžbu stromů slabšího a středního průměru kmene. S vysokým výkonem motoru při nízké hmotnosti. Sériově s M-Tronic, dlouhodobým systémem filtrace vzduchu s HD2 filtrem pro dlouhé intervaly čištění, matice na krytu řetězového kola zabezpečená proti ztrátě, úsporný motor 2-MIX. STIHL M-Tronic reguluje bod zážehu a dávkuje elektronicky množství paliva za zohlednění okolních podmínek. Přednosti: Snadné startování stroje, permanentě optimální výkon motoru, velmi dobré akcelerační chování, automatické seřizování karburátoru, funkce "memory" (elektronická paměť), kombinovaná ovládací páčka s tlačítkem se zastavovací funkcí.

 

S ekonomickým motorem 2-MIX a řízením motoru STIHL M-Tronic, zajistí konstantně optimální výkon, stále udržované maximální otáčky a vynikající vlastnosti při zrychlení. Navíc je její hmotnost optimalizována vzhledem k jednotce výkonu.

Díky technologii 2-MIX a inteligentnímu řízení motoru M-Tronic může nabídnout až o 20% nižší spotřebu paliva a až o 70% snížení emisí výfukových plynů ve srovnání se stejně výkonnými dvoutaktními motory STIHL bez technologie 2-MIX. M-Tronic systém navíc elektronicky rozpoznává studený a teplý start, což umožňuje nastavit pouze jednu startovací pozici prostřednictvím kombinované páky. 

Čtyři směšovací kanály víří palivo a vzduch před zapálením, což optimalizuje spalování paliva a významně zvyšuje účinnost motoru. V důsledku toho dochází k nižší spotřebě paliva a vysokému točivému momentu v celém rozsahu otáček.

Při startování umožňuje dekompresní ventil uvolnění části stlačené směsi z válce, což výrazně snižuje potřebnou tažnou sílu na startovacím lanku a zajišťuje ochranu celého startovacího systému motorového nářadí.

Většina spalovacích motorů vytváří trhavé sílové špičky kvůli kompresnímu tlaku při startování, což může zatěžovat svaly a klouby. Tlumící prvek v speciální startovací rukojeti ElastoStart akumuluje sílu v závislosti na průběhu komprese a postupně ji uvolňuje, což zajišťuje plynulé a bezpečné startování bez trhavých silových špiček. Je vybavena napínacím šroubem, který lze ovládat ze strany skrz kryt řetězky, což minimalizuje riziko kontaktu pokožky s ostrým pilovým řetězem a hroty ozubeného dorazu.

Dávkování oleje je možné přesně regulovat podle potřeby, a označení E zaručuje dostatečné množství oleje v každém případě. Profesionálové mají možnost dávkovat olej jemněji, až o 50% méně. Kromě toho jsou na motorovém nářadí patentované speciální uzávěry pro palivovou a olejovou nádrž, což umožňuje rychlé a snadné otevírání a zavírání nádrží bez použití velké síly nebo nářadí.

Nově vyvinutý filtr HD2 s filtračním materiálem z polyethylénu má póry až o 70% jemnější než dosavadní polyamidové filtry. Tím je schopen zachytit velmi jemný prach. Filtrační materiál také odolává vodě a oleji a lze ho snadno čistit. Filtrační patrona je demontovatelná pouze otočením filtru o 1/4 otáčky rukou, a to bez nutnosti použití nářadí.

Kompenzátor STIHL, což je regulační systém v karburátoru, udržuje konstantní výkon motoru, kvalitu výfukových zplodin a spotřebu paliva i při znečištění vzduchového filtru. Čištění vzduchového filtru je tedy potřeba až v případě výrazného poklesu výkonu, což znamená, že můžete pracovat dlouhou dobu bez potřeby údržby.

 • Typ řetězu: Rapid Super (RS)
 • Hodnota vibrací vlevo: 3,5 m/s²
 • Hodnota vibrací vpravo: 3,5 m/s²
 • Emise CO2: 705 g/kWh

Výhody:

 • Ohřívání karburátoru teplým vzduchem
 • ElastoStart
 • Antivibrační systém
 • Filtr HD2
 • Kompenzátor

Obsah balení:

 • Motorová pila STIHL MS 261 C-M 
 • Lišta
 • Řetěz
 • Kryt